Tanie bilety Polska Bruksela. Samoloty do Brukseli i autokary do Brukseli. Sprzedaż i rezerwacja biletów autokarowych przez internet. Znajdź najlepsze autobusy do Brukseli

Wybierz jeden z systemów rezerwacji biletów autokarowych VOYAGER lub EUROTICKET i znajdź najtańsze autobusy do Brukseli, w odpowiednim terminie. Skorzystaj z wyszukiwarki po prawej stronie i kup bilet lotniczy do Brukseli.

Bruksela to miasto położone w środkowej części Belgii, a zarazem jego stolica. Dla Polski miasto to nabrało ogromnego znaczenia wraz z momentem wstąpienia naszego kraju do Unii Europejskiej, Bruksela bowiem jest również centrum administracyjnym Unii Europejskiej oraz siedzibą dowództwa europejskiego NATO. To sprawia, iż nie tylko w celach turystycznych, ale także biznesowych do Brukseli ściągają miliony podróżujących. Usytuowanie miasta sprawia, iż leży ono na przecięciu wielu międzynarodowych szlaków komunikacyjnych, co znacznie ułatwia komunikację z miastem. Dla turystów zaś warto przybliżyć, iż centrum miasta podzielone jest na część Dolną, która obejmuje Grand Place – zabytkowy rynek, XV wieczny gotycki Ratusz, a także kręte uliczki oraz część Górą – z licznymi pałacami, muzeami, luksusowymi hotelami oraz przedstawicielstwami dyplomatycznymi. Dopasowanie wizerunku Brukseli do potrzeb wynikających z pełnionej funkcji sprawiło, iż zwierzający spotykają się tu z kontrastami, wynikającymi ze styku nowoczesnych, przeszklonych budynków z zabytkami starego miasta. Obok zabytków wymienionych powyżej, w Brukseli godne zobaczenia są: Dom Króla, Pałac Królewski, Pałac Sprawiedliwości, Królewskie Muzeum Sztuki Dawnej, a także Manneken Pis – słynna fontanna, najsłynniejszy symbol miasta.

[Głosów: 0   Average: 0/5]